Maurice Estève L'Oiseau Vert

433457

MAURICE ESTEVE(1904-2001): L'Oiseau Vert, signerad och numrerad Estève XVII/XXXV, färglitografi, 1961, editerad av Viland-Galanis, Paris
I. 64x51 cm
LITTERATUR: Prudhomme-Esteve & Moestrup 29

Något gulnat blad, ej examinerad ur ram

Fack 43

Maurice Estève L'Oiseau Vert
Budhistorik (18 bud)
3010939
10 000
3010924
9 800
3010938
9 800
3010924
9 600
3010936
9 400

Slutpris SEK:
10 000
977 EUR, 1 143 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.