Broscher 3 st 1800/1900-tal

433432

BROSCHER, 3 st, 18 k guld, med hårabete föreställande orm samt vitmetall med mikromosaik föreställande tempel 1800-talets mitt och senare hälft, samt förgyllt 800 silver med snäckskalskamé, dekor av fligran, 1900-talets mitt

Bruksslitage

Guld/Smycken, Broscher

Monter 19

Broscher 3 st 1800/1900-tal

Budhistorik (6 bud)
3005417
900
3015391
850
3005417
3005416
750
3005415
500

Slutpris SEK:
900
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer