Broscher 3 st 1800/1900-tal

433432

BROSCHER, 3 st, 18 k guld, med hårabete föreställande orm samt vitmetall med mikromosaik föreställande tempel 1800-talets mitt och senare hälft, samt förgyllt 800 silver med snäckskalskamé, dekor av fligran, 1900-talets mitt

Bruksslitage

Guld/Smycken, Broscher

Monter 19

Broscher 3 st 1800/1900-tal

Budhistorik (6 bud)
3005417
900
3015391
850
3005417
3005416
750
3005415
500

Slutpris SEK:
900
88 EUR, 103 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.