Sorgesmycken silver

433381

SORGESMYCKEN, 5 dlr, silver, svart fasetterad glasfluss samt jet, bestående av: collier, armband, brosch samt 2 par örhängen, collier samt brosch tillverkade av Täckholm C W, Stockholm 1915 respektive 1919

Bruksslitage, mindre nagg på fasettkanter

Guld/Smycken, Övriga smycken

Monter 19

Sorgesmycken silver

Budhistorik (1 bud)

3002871
2017-01-10 09:31:57

2017-01-17 kl 20:21
Slutpris SEK:
91 EUR, 98 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.