Ring 18 k vitguld

433374

RING, 18 k vitguld, smaragdslipad smaragd ca 0,26 ct, briljanter totalt ca 0,58 ct, ringstorlek ca 17,5 mm, Petterssons Eftr Juvelerar Ab Joh, Stockholm 1966, vikt ca 5,2 g

Bruksslitage, flertalet repor på ringskena, smaragd med lätt naggade fasettkanter samt mörka inneslutningar

Guld/Smycken, Ringar

Monter 20

Ring 18 k vitguld

Budhistorik (8 bud)
3013147
2 800
3012339
2 600
3012338
3011239
1 400
3004914
1 300

Slutpris SEK:
2 800
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer