Folkdräkt

433353

FOLKDRÄKT, 6 dlr, 1900-tal, bestående av kjol, livstycke, dräktväska, förkläde, halskläde, hätta, samt ej ursprungligen tillhörande blus

Bruksslitage

Diverse, Allmoge

Rum 21

Folkdräkt

Budhistorik (31 bud)
3009742
6 000
3009741
5 800
3009739
5 600
3009740
5 400
3009739
5 200

Slutpris SEK:
6 000
605 EUR, 719 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.