Ossian Elgström gouache

433346

OSSIAN ELGSTRÖM (1883-1950): Stridsmotiv, signerad och daterad O E 1927, gouache på papper, ca 80x92 cm
HISTORIK: Har tillhört Svenska Amerikalinjen

Konst, Teckningar

Rum 1

Ossian Elgström gouache

Budhistorik (7 bud)
3009676
3009668
3009666
600
3009114
500
3009113
450

Slutpris SEK:
107 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.