Olof Arborelius olja

433345

OLOF ARBORELIUS (1842-1915): "Vilplats", signerad O. Arborelius, olja på duk, ca 60x90 cm

PROVENIENS: Skogsförvaltare Viktor Österberg, Svärdsjö
UTSTÄLLD: Olof Arborelius, Minnesutställning, Nationalmuseum, Stockholm 1943, katalognr 173

Konst, Äldre måleri

Olof Arborelius olja

Budhistorik (7 bud)
3007842
6 200
3003590
6 000
3003587
5 000
3003572
3002151

Slutpris SEK:
6 200
563 EUR, 605 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.