Qashqai

433344

ORIENTMATTA, Qashqai, omkring år 1900, polykromt mönster i form av stjärnor, ca 174x108 cm

lagningar, kortsidorna saknar några knutrader, mindre slitage

Mattor/Textilier

Geijersgatan 14, Göteborg

Qashqai

Budhistorik (10 bud)
3032860
3032888
3 800
3032860
3 600
3025877
3 400
3025877

Slutpris SEK:
363 EUR, 390 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.