Sven Erik Högberg collier silver

433331

SVEN ERIK HÖGBERG, collier med avtagbart hänge, silver, rund fasetterad bergskristall, längd ca 40 cm, hängets höjd ca 50 mm, Göteborg 1962, originalask medföljer

Bruksslitage, repor

Guld/Smycken, Halsband, hängsmycken

Monter 20

Budhistorik (26 bud)
3009633
6 600
3009632
6 400
3009629
6 200
3009627
6 000
3009545
5 800

Slutpris SEK:
6 600
666 EUR, 791 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.