Kaare Klint Safaristolar

433328

KAARE KLINT, "Safaristolar", 1 par, Danmark, modellen formgiven 1933, brunbetsad stomme, klädsel i canvas, armstöd i skinn, sitthöjd ca 30-35 cm

Bruksslitage, fläckar, en med ofattande skador

Möbler, Design

Rum 2

Kaare Klint Safaristolar

Budhistorik (18 bud)
3009614
3 600
3009610
3 400
3009606
3 200
3009603
3009593
2 800

Slutpris SEK:
3 600
363 EUR, 431 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.