VM 1958 autografer Brasilien Sportmemorabilia

433298

VM 1958 SVERIGE, originalfotografier 6 st, signerade av Djalma Santos, Zagallo, Vava, Didi, Gylmar samt Brasiliens massör Mario Americo, 17x10 cm; märkta Leonar på baksidan

PROVENIENS: Nuvarande ägares far träffade och fotograferade de brasilianska spelarna i Hindås 1958.
Fotografierna signerades direkt av spelarna.

Smärre veck

Konst, Fotografi, Böcker/Kartor, Fotografier

Budhistorik (22 bud)
3009493
2 400
3009492
3009472
3009442
1 900
3009452
1 900

Slutpris SEK:
2 400
234 EUR, 274 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.