VM 1958 autografer Brasilien Sportmemorabilia

433298

VM 1958 SVERIGE, originalfotografier 6 st, signerade av Djalma Santos, Zagallo, Vava, Didi, Gylmar samt Brasiliens massör Mario Americo, 17x10 cm; märkta Leonar på baksidan

PROVENIENS: Nuvarande ägares far träffade och fotograferade de brasilianska spelarna i Hindås 1958.
Fotografierna signerades direkt av spelarna.

Smärre veck

Konst, Fotografi, Böcker/Kartor, Fotografier

Budhistorik (22 bud)
3009493
2 400
3009492
3009472
3009442
1 900
3009452
1 900

Slutpris SEK:
2 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer