Bojaner Kina

433278

BOJANER, 1 par, porslin, Kina, 18/1900-tal, klotformade, powder blue, dekor av parställda fenixfåglar samt pion i emaljfärger, höjd ca 21 cm

Spricka, locken med nagg

Orientaliskt, Porslin

Bojaner Kina

Budhistorik (12 bud)
3007519
3007875
2 800
3007519
2 600
3007594
2 400
3007519

Slutpris SEK:
303 EUR, 359 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.