Nils Emil Anckers etsning

433275

NILS EMIL ANCKERS (1858-1921): ''Vinterskymning Stockholmsström'' signerad och daterad NEAnckers, -02 med blyerts, monogramsignerad NEA och daterad -02 i plåten, etsning, bildmått ca 48x76 cm.

Konst, Grafik, Stockholmiana

Fack 18

Nils Emil Anckers etsning

Budhistorik (14 bud)
3009483
900
3009477
850
3009482
850
3009477
3009460
750

Slutpris SEK:
900
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer