Jim Dine etsning

433252

JIM DINE (född 1935), A Fancy Lady, ur "Eight sheets from an undefined novel", signerad Jim Dine 1976, numrerad 9/30, handkolorerad etsning, utgiven av Pyramid Arts, Tampa, Florida, blindstämplad, bladstorlek ca 106 x 78 cm

Rum 7

Jim Dine etsning

Budhistorik (28 bud)
3009430
7 800
3009420
7 600
3009427
7 600
3009420
7 400
3009425
7 200

Slutpris SEK:
7 800
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer