Nils Emil Lundström vas

433234

NILS EMIL LUNDSTRÖM, vas, Rörstrand 1900-talets början, porslin, dekor av irisar. underglasyrfärgerna rosa och blått mot svagt blåtonad fond, reliefdekor med trollsländor, signerad Rörstrand NL , höjd 32 cm

Keramik/Porslin, Design

Nils Emil Lundström  vas

Budhistorik (14 bud)
3009314
3 400
3008104
3 200
3008104
3007966
2 800
3007310
2 600

Slutpris SEK:
3 400
332 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.