Fetischmask Kongo

433219

FETISCHMASK, 1900-talets första hälft, Lega, Kongo, träskuren, dekor av kaolinlera, höjd ca 19 cm

Slitage, skador, torrsprickor

Etnografica, Diverse

Monter 11

Fetischmask Kongo

Budhistorik (5 bud)
3008391
500
3009152
450
3008391
3008313
3003016

Slutpris SEK:
500
49 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.