Fetischmask Kongo

433218

FETISCHMASK, 1900-talets första hälft, Lega, Kongo, träskuren, dekor av kaolinlera, höjd ca 20 cm

Slitage, torrspricka, skador

Etnografica, Diverse

Fetischmask Kongo

Budhistorik (4 bud)

3009143
450
3009141
3009074
3003015

Slutpris SEK:
450
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer