Emaljskyltar tema skyltar

433187

EMALJSKYLTAR, 4 st, emaljerad plåt, 1800/1900-tal, "Olycksfallsförsäkrings-Aktiebolaget NORDEN Stockholm", "Ombud för Västernorrlands Läns Brandstodsbolag för landet Grundat år 1844", Brand-lifförsäkrings Aktiebolaget SKÅNE agentur", "Försäkrings A.-B. North British brandörsäkring", varierande storlekar varav största 26x40 cm

Smärre emaljskador

Diverse, Samlarobjekt, Nautica/Technica

Emaljskyltar tema skyltar

Budhistorik (18 bud)
3011488
3010807
3011486
3010807
3011484
950

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.