Krucifix 1800-tal

433156

KRUCIFIX, 1800-talets slut, träskuret med bemålning, fot i sten, Jesus-figurens höjd 22 cm, total höjd 42 cm

Senare kors, torsspricka, lagning

Diverse, Etnografica

Monter 10

Krucifix 1800-tal

Budhistorik (12 bud)
3008419
1 800
3008329
1 700
3007142
1 600
3006670
3007140

Slutpris SEK:
1 800
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer