Matbord England 1800-tal

433125

MATBORD, England, viktorianskt, fanérat och massiv mahogny, två samtida iläggsskivor, balusterformade ben med växtornamentik mot pikerad botten, kannelering, hjultrissor i mässing med keramiska hjul, höjd 76, 128 x 161, iläggsskivor vardera 63, total längd 287 cm

Slitage, smärre torrsprickor, senare sarger på iläggsskivor

Ändringar/tillägg
Visas och avhämtas på Nybrogatan 32

Rum 1

Matbord England 1800-tal

Budhistorik (17 bud)
3007760
12 000
3004451
11 500
3007758
11 500
3004451
11 000
3007755
10 500

Slutpris SEK:
12 000
1 172 EUR, 1 372 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.