Bordsur empirestil

433107

BORDSUR, 1800-talets slut, empirestil, svartmålat och bronserat, höjd 50 cm, pendel och nyckel medföljer

Urtvla med skada, dekorskador, en fot saknas

Klockor/Ur

Bordsur empirestil

Budhistorik (10 bud)
3005479
700
3007313
650
3005479
600
3007312
550
3005479
500

Slutpris SEK:
700
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer