Uppläggningsfat i flintgods

433101

FAT, flintgods, England, omkring 1900, Arctic scenary, ca 49x40 cm

Kantnagg, bränningsdefekt, smärre krackelyr

Keramik/Porslin

Rum 20

Uppläggningsfat i flintgods

Budhistorik (9 bud)
3007725
700
3002170
650
3000572
600
3000007
550
2999434
500

Slutpris SEK:
700
64 EUR, 74 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.