Skålfat Kangxi Wucai

433075

SKÅLFAT, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), wucai, dekor av pioner samt växtslingor i järnoxid, emaljfärger, diameter ca 22 cm

Slitage, obet. nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 7

Skålfat Kangxi Wucai

Budhistorik (12 bud)
3004093
3 200
3007049
3004093
2 800
3007042
2 800
3004093

Slutpris SEK:
3 200
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer