Ring 18k guld med syntetisk färgskiftande safir

433072

RING, 18 k guld, syntetisk färgskiftande safir, Juvelerare Oskar Waleby, Stockholm 1947, ringstorlek ca 18,5 mm, vikt ca 5,3 g

Lätt ytslitage, gravyr på insida av ringskena, mindre nagg på fasettkanter

Ändringar/tillägg
Blivit inlämnad för reklamation trots att katalogisering stämmer

Guld/Smycken

Monter 19

Budhistorik (20 bud)
3008026
1 600
3008023
3008022
1 400
3008020
1 300
3008018

Slutpris SEK:
1 600
154 EUR, 175 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.