Ring 18k guld med syntetisk färgskiftande safir

433072

RING, 18 k guld, syntetisk färgskiftande safir, Juvelerare Oskar Waleby, Stockholm 1947, ringstorlek ca 18,5 mm, vikt ca 5,3 g

Lätt ytslitage, gravyr på insida av ringskena, mindre nagg på fasettkanter

Ändringar/tillägg
Blivit inlämnad för reklamation trots att katalogisering stämmer

Guld/Smycken

Monter 19

Budhistorik (20 bud)
3008026
1 600
3008023
3008022
1 400
3008020
1 300
3008018

Slutpris SEK:
1 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer