Terrin silver

433044

TERRIN, sterlingsilver, terrin med bård av akantusblad, fötter samt hänkel av stiliserade blomster samt bladformationer, höjd ca 20, längd 43, bredd 25 cm, vikt 1841 g

Slitage, en hänkel saknas, tennlagning, smärre repor, fåtal synliga porer

Silver, Övriga silverföremål

Monter 1

Terrin silver

Budhistorik (10 bud)
3008102
6 400
3003960
6 200
3008101
6 200
3003960
6 000
3004993
5 800

Slutpris SEK:
6 400
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer