Terrin silver

433044

TERRIN, sterlingsilver, terrin med bård av akantusblad, fötter samt hänkel av stiliserade blomster samt bladformationer, höjd ca 20, längd 43, bredd 25 cm, vikt 1841 g

Slitage, en hänkel saknas, tennlagning, smärre repor, fåtal synliga porer

Silver, Övriga silverföremål

Monter 1

Terrin silver

Budhistorik (10 bud)
3008102
6 400
3003960
6 200
3008101
6 200
3003960
6 000
3004993
5 800

Slutpris SEK:
6 400
625 EUR, 732 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.