Terrin med lock 1700-tal

433026

TERRIN MED LOCK, tenn, Louis XV, Tyskland, stämplad 1763, med handtag, bukig form med knäckar, höjd 24, längd 29 cm

Smärre bucklor, lagningar

Metall

Terrin med lock 1700-tal

Budhistorik (2 bud)

3007032
3007030
3 200

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer