Brosch silver med glasfluss

433006

BROSCH, silver, förgyllda partier, filigrandekor, olikfärgade stenar i rött och grönt av glasfluss, 1800-tal, stämplad "HL"; omarbetat dräktspänne

Bruksslitage, en sten saknas, mindre defekter, senare bearbetad, tennlödningar

Guld/Smycken

Brosch silver med glasfluss

Budhistorik (1 bud)

3007290
2017-01-13 15:04:57

2017-01-13 kl 17:40
Slutpris SEK:
29 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.