Brosch silver med glasfluss

433006

BROSCH, silver, förgyllda partier, filigrandekor, olikfärgade stenar i rött och grönt av glasfluss, 1800-tal, stämplad "HL"; omarbetat dräktspänne

Bruksslitage, en sten saknas, mindre defekter, senare bearbetad, tennlödningar

Guld/Smycken

Brosch silver med glasfluss

Budhistorik (1 bud)

3007290
2017-01-13 15:04:57

2017-01-13 kl 17:40
Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer