Tapio Wirkkala fat sterling silver

432980

TAPIO WIRKKALA, fat, sterling silver, modell 134, hamrad dekor med virvelåsar, signerat TW, Kultakeskus Oy, 1972, vikt ca 508 g, höjd ca 3,7, Ø 29 cm

Slitage, repor

Silver

Monter 6

Budhistorik (14 bud)
3004748
6 800
3006035
6 600
3004748
6 400
3005947
6 200
3004748
5 400

Slutpris SEK:
6 800
664 EUR, 777 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.