8 blad ur Max Ernst Bonjour

432977

BONJOUR MAX ERNST, 1975, (9) delar ur portfolio, grafiska blad i varierande tekniker, samtliga signerade och numrerade 63/100:
André Masson, Hans Bellmer, Ben, Haïm Kern, Bert-Johnny Nilsson, Roland Penrose, Gérard Titus Carmel, André Francois, Jean Messagier, varierande mått, oramade

Ändringar/tillägg
BONJOUR MAX ERNST, 1975, (9) delar ur portfolio, grafiska blad i varierande tekniker, samtliga signerade och numrerade 63/100: André Masson, Hans Bellmer, Ben, Haïm Kern, Bert-Johnny Nilsson, Roland Penrose, Gérard Titus Carmel, André Francois, Jean Messagier, varierande mått, oramade

Rum 4

8 blad ur Max Ernst Bonjour

Budhistorik (21 bud)
3006485
4 200
3006484
3006475
3 800
3006475
3 600
3006474
3 400

Slutpris SEK:
4 200
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer