Henry Moore litografi

432976

HENRY MOORE (1898-1986): Mexican Mask, 1976, signerad och numrerad Moore 63/100, editerad av Georges Visat, Paris, från portföljen Bonjour Max Ernst, litografi, bildmått ca 23,5x20, bladmått ca 65x50 cm, oramad

LITTERATUR: Cramer 342

Rum 9, Vagga 3

Henry Moore litografi
Budhistorik (11 bud)
3003624
2 400
3003018
3000155
3003017
1 900
3000155
1 800

Slutpris SEK:
2 400
218 EUR, 234 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.