Ernfried Wahlqvist Kastellholmen

432955

ERNFRIED WAHLQVIST (1814-1895): Utsikt över Kastellholmen - Stockholm, signerad och daterad E. Wahlqvist 1874, olja på duk, 40x60 cm.

Smärre krackelyr

Konst, Äldre måleri, Stockholmiana

Rum 16

Budhistorik (7 bud)
3006400
4 800
3004757
4 600
3001939
4 400
3001590
4 200
3000914
3 600

Slutpris SEK:
4 800
469 EUR, 549 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.