Väggskåp allmoge

432884

VÄGGSKÅP, 1700-talets slut, allmoge, bemålad dekor, daterad 1795, invändigt med hyllplan, höjd ca 97, ca 81x49 cm, nyckel finns

Delvis senare bemålning, bruksslitage

Ändringar/tillägg
Nyckel finns för avhämtning i Utlämningen

Möbler, Allmoge

Rum 12

Väggskåp allmoge

Budhistorik (25 bud)
3004770
3004769
1 900
3004767
1 800
3004762
1 700
3004761
1 600

Slutpris SEK:
204 EUR, 246 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.