Väggskåp allmoge

432884

VÄGGSKÅP, 1700-talets slut, allmoge, bemålad dekor, daterad 1795, invändigt med hyllplan, höjd ca 97, ca 81x49 cm, nyckel finns

Delvis senare bemålning, bruksslitage

Ändringar/tillägg
Nyckel finns för avhämtning i Utlämningen

Möbler, Allmoge

Rum 12

Väggskåp allmoge

Budhistorik (25 bud)
3004770
3004769
1 900
3004767
1 800
3004762
1 700
3004761
1 600

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer