Skulptur hanstil Kina

432832

SKULPTUR, lergods, Kina, 1900-tal, hanstil, i form av hund, ljusgrön glasyr, längd ca 27, höjd ca 21 cm

Slitage, vissa sprickor

Orientaliskt, Skulptur

Monter 5

Skulptur hanstil Kina

Budhistorik (7 bud)
3004773
600
3004582
550
3004213
500
3004182
450
3004037

Slutpris SEK:
600
61 EUR, 71 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Slakthusgatan 22
Växel tel 08-686 98 80

Helsingfors
Växel +358 9 35 426 700

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7
Baltzarsgatan 6

Antikskolan

» Läs mer