Skulptur hanstil Kina

432832

SKULPTUR, lergods, Kina, 1900-tal, hanstil, i form av hund, ljusgrön glasyr, längd ca 27, höjd ca 21 cm

Slitage, vissa sprickor

Orientaliskt, Skulptur

Monter 5

Skulptur hanstil Kina

Budhistorik (7 bud)
3004773
600
3004582
550
3004213
500
3004182
450
3004037

Slutpris SEK:
600
59 EUR, 69 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.