Tor Hörlin olja

432784

TOR HÖRLIN (1899-1985): Bro i Paris, signerad och daterad Tor Hörlin Paris -20, olja på duk, ca 38x46 cm
Målad under Hörlins första resa till Paris

Färgbortfall, krackelyrer, retuscher

Fack 10

Tor Hörlin olja

Budhistorik (6 bud)
2998310
550
3002949
500
2998310
450
2999405
2998310

Slutpris SEK:
550
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer