Tor Hörlin olja

432784

TOR HÖRLIN (1899-1985): Bro i Paris, signerad och daterad Tor Hörlin Paris -20, olja på duk, ca 38x46 cm
Målad under Hörlins första resa till Paris

Färgbortfall, krackelyrer, retuscher

Fack 10

Tor Hörlin olja

Budhistorik (6 bud)
2998310
550
3002949
500
2998310
450
2999405
2998310

Slutpris SEK:
550
54 EUR, 63 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.