Matbord design Svante Skogh

432781

SVANTE SKOGH, matbord, "Cortina", 1950/60-tal, fanérat i jakaranda, med två iläggsskivor, höjd ca 73 cm, diameter ca 119, iläggsskivor ca 119x40, total längd ca 199 cm
CITES-intyg finns, intygets nummer: 51749-16.

Bruksslitage, fanerskador på kanten, smärre fläckar och stötmärken på skivan

Ändringar/tillägg
CITES-intyg finns, intygets nummer:51749-16

Möbler, Matbord, Design

Rum 13

Matbord design Svante Skogh

Budhistorik (6 bud)
2997491
2997073
3 800
2997160
3 800
2997073
3 600
2995901
3 400

Slutpris SEK:
404 EUR, 479 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.