Matbord design Svante Skogh

432781

SVANTE SKOGH, matbord, "Cortina", 1950/60-tal, fanérat i jakaranda, med två iläggsskivor, höjd ca 73 cm, diameter ca 119, iläggsskivor ca 119x40, total längd ca 199 cm
CITES-intyg finns, intygets nummer: 51749-16.

Bruksslitage, fanerskador på kanten, smärre fläckar och stötmärken på skivan

Ändringar/tillägg
CITES-intyg finns, intygets nummer:51749-16

Möbler, Matbord, Design

Rum 13

Matbord design Svante Skogh

Budhistorik (6 bud)
2997491
2997073
3 800
2997160
3 800
2997073
3 600
2995901
3 400

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer