Guido Gambone vas

432763

GUIDO GAMBONE, Italien, 1909-1969, vas med två mynningshål, genombruten dekor, stengodschamotte, geometrisk dekor, höjd 22, bredd 14,5 cm, 1950-tal, signerad Gambone, Italy

Keramik/Porslin, Design

Monter 10

Guido Gambone vas

Budhistorik (22 bud)
3003562
5 800
3003560
5 600
3003558
5 400
3003558
5 200
3003557
5 000

Slutpris SEK:
5 800
585 EUR, 695 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.