Guido Gambone vas

432763

GUIDO GAMBONE, Italien, 1909-1969, vas med två mynningshål, genombruten dekor, stengodschamotte, geometrisk dekor, höjd 22, bredd 14,5 cm, 1950-tal, signerad Gambone, Italy

Keramik/Porslin, Design

Monter 10

Guido Gambone vas

Budhistorik (22 bud)
3003562
5 800
3003560
5 600
3003558
5 400
3003558
5 200
3003557
5 000

Slutpris SEK:
5 800
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer