Helmer Osslund oljemålning

432732

HELMER OSSLUND (1866-1938): Fjällandskap med sjö, signerad Helmer Osslund, olja på smörpapper fäst på pannå, ca 27x26 cm

färgbortfall

Helmer Osslund oljemålning

Budhistorik (15 bud)
3003633
7 000
3003632
6 800
3003631
6 600
3003629
6 400
3003628
6 200

Slutpris SEK:
7 000
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer