Golvur 1700-tal Norrköping

432724

GOLVUR, 1700-tal, urtavla märkt H Eneroth Norrköping No. 712, norrköpingurtavla med romerska siffror, grönmålad med bronserade detaljer, höjd ca 215 cm, nyckel, pendel och lod finns

Slitage, färgbortfall

Klockor/Ur

Rum 17

Golvur 1700-tal Norrköping

Budhistorik (15 bud)
3004479
2 400
3004466
1 900
3004022
1 400
3003682
1 300
3003323

Slutpris SEK:
2 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer