Golvur 1700-tal Norrköping

432724

GOLVUR, 1700-tal, urtavla märkt H Eneroth Norrköping No. 712, norrköpingurtavla med romerska siffror, grönmålad med bronserade detaljer, höjd ca 215 cm, nyckel, pendel och lod finns

Slitage, färgbortfall

Klockor/Ur

Rum 17

Golvur 1700-tal Norrköping

Budhistorik (15 bud)
3004479
2 400
3004466
1 900
3004022
1 400
3003682
1 300
3003323

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.