Skrivbord Louis XVI stil

432704

SKRIVBORD, 1900-talets mitt, Louis XVI stil, fanerad i olika träslag med intarsia, dekor och draghandtag i mässing, läderklädd skiva, sarg med lådor, höjd 84, 180x91 cm, nyckel saknas

Nyckel saknas, bruksslitage

Rum 3

Skrivbord Louis XVI stil

Budhistorik (20 bud)
3003836
7 200
3003823
7 000
3003832
7 000
3003823
6 800
3003827
6 600

Slutpris SEK:
7 200
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer