Ljusstake tenn

432690

LJUSSTAKE, tenn, 1800-talets första hälft, klockformad fot med pärlstav, kontrollstämpel i botten, höjd ca 22 cm

Sned, stötskador, bucklor, fläckar, manschetten fastsatt

Metall, Belysning, Allmoge

Monter 3

Ljusstake tenn

Budhistorik (16 bud)
3001684
1 800
3001683
1 700
3001677
1 600
3001682
1 600
3001677

Slutpris SEK:
1 800
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer