Ljusstake tenn

432690

LJUSSTAKE, tenn, 1800-talets första hälft, klockformad fot med pärlstav, kontrollstämpel i botten, höjd ca 22 cm

Sned, stötskador, bucklor, fläckar, manschetten fastsatt

Metall, Belysning, Allmoge

Monter 3

Ljusstake tenn

Budhistorik (16 bud)
3001684
1 800
3001683
1 700
3001677
1 600
3001682
1 600
3001677

Slutpris SEK:
1 800
176 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.