Simson besegrar ett lejon

432674

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1700-tal eller äldre); Simson besegrar ett lejon, bemålat ben på träpannå, ca 22,5x11 cm

Skador

Konst, Äldre måleri, Diverse

Monter 3

Simson besegrar ett lejon

Budhistorik (52 bud)
3002186
8 400
3002185
8 200
3002177
8 000
3002183
8 000
3002177
7 800

Slutpris SEK:
8 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer