Antti Nurmesniemi pall

432665

ANTTI NURMESNIEMI (Finland, 1927-2003), pall, stomme i borstat stål, skinnklädd, knapphäftad sits, omkring 1900-talets mitt, höjd 48, 48x37 cm

Bruksslitage, skinn med slitage/märken samt någon sömskada

Möbler, Design

Antti Nurmesniemi pall

Budhistorik (11 bud)
3002261
2 600
3002211
2 400
2999510
3002210
2999510

Slutpris SEK:
2 600
251 EUR, 285 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.