Laterna Magica och glasbilder

432660

LATERNA MAGICA, GLASBILDER, 1800/1900-talets början, projektor i bemålad plåt och mässing, ett större antal glasbilder/foton, varierande motiv, bl a stadsbilder, båtar mm

Skador

Diverse, Nautica/Technica

Monter 4

Laterna Magica och glasbilder

Budhistorik (16 bud)
3001749
2 400
3001744
3001744
3001531
2999790

Slutpris SEK:
2 400
245 EUR, 284 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Slakthusgatan 22
Växel tel 08-686 98 80

Helsingfors
Växel +358 9 35 426 700

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7
Baltzarsgatan 6

Antikskolan

» Läs mer