Bordspendyl Louis seize-stil

432641

BORDSPENDYL, alabaster samt mässing, omkring år 1900, Louis seize-stil, på tassar, dekor i form av blomsterurnor samt festong, höjd ca 40 cm, pendel medföljer

Nyckel finns ej, smärre slitage, ett dekorelement med lagning

Klockor/Ur

Monter 3

Bordspendyl Louis seize-stil

Budhistorik (28 bud)
3002297
2 400
3001752
3002296
3001752
1 900
3002295
1 800

Slutpris SEK:
2 400
245 EUR, 284 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Slakthusgatan 22
Växel tel 08-686 98 80

Helsingfors
Växel +358 9 35 426 700

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7
Baltzarsgatan 6

Antikskolan

» Läs mer