Anders Zorn etsning

432607

ANERS ZORN (1860-1920): "Cigarettrökerska II", 1891, signerad i plåten, ur upplagan om 425 osignerade ex för Ffgk, etsning, ca 15,7x11,5 cm

LITTERATUR: A62, ZG62, H&H44

Gulnad, ej examinerad ur ram

Fack 13

Anders Zorn etsning

Budhistorik (10 bud)
3001446
1 600
2998339
2998338
1 400
2996411
1 300
2995787

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 192 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.