Kandelabrar Louis Philippe Frankrike

432604

KANDELABRAR, 1 par, 1830-tal, Louis Philippe Frankrike, för 4 ljus vardera, brännförgylld och patinerad brons, höjd 52 cm

Metall, Belysning

Budhistorik (12 bud)
3002445
12 000
3000625
11 000
3000624
9 800
2999362
8 400
2997608
8 200

Slutpris SEK:
12 000
1 225 EUR, 1 422 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Slakthusgatan 22
Växel tel 08-686 98 80

Helsingfors
Växel +358 9 35 426 700

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7
Baltzarsgatan 6

Antikskolan

» Läs mer