Kopparbalja

432594

KOPPARBALJA, för karamellkokning, tidigt 1900-tal, handtag i mässing, höjd ca 32 cm, största vidd ca 75 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage

Metall, Allmoge

Hylla 6

Kopparbalja

Budhistorik (13 bud)
3001505
2 600
3001503
2 400
2994203
3001502
2994203
1 900

Slutpris SEK:
2 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer