Bofors bordslampa

432593

BOFORS, bordslampa, 1940-tal, förkromad metall, kupa i slipat glas, märkt pil genom B samt daterad 1948, höjd ca 44 cm

Åldersrelaterad patina

Belysning, Bordslampor, Metall

Hylla 5

Bofors bordslampa

Budhistorik (11 bud)
2996108
1 300
3001758
2996108
3001733
2996108
600

Slutpris SEK:
1 300
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer