Carl Michael von Hausswolff White cross

432587

CARL MICHAEL VON HAUSSWOLFF (född 1956): "White cross" ur serien Red Night, Santa Fe1999, signerad och numrerad CM von Hausswolff, 4/25. c-print, 75x50 cm.

Proveniens: Gallery Niklas Belenius, Stockholm

Konst, Fotografi, Nutida, Fotografi

Rum 4

Budhistorik (7 bud)
3002540
3002538
3 800
3002537
3 600
3002529
3 400
3002526
3 200

Slutpris SEK:
408 EUR, 474 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Slakthusgatan 22
Växel tel 08-686 98 80

Helsingfors
Växel +358 9 35 426 700

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7
Baltzarsgatan 6

Antikskolan

» Läs mer