Fat Kina Qianlong

432564

FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av trädgårdsklippa med fasan i underglasyrblått, längd ca 29 cm

Dekoren troligen ej komplett målad, nagg, tillverkningsskador

Orientaliskt, Porslin

Monter 2

Fat Kina Qianlong

Budhistorik (17 bud)
3000488
1 800
3000447
1 700
3000261
1 600
2999543
3000260
1 400

Slutpris SEK:
1 800
184 EUR, 213 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Slakthusgatan 22
Växel tel 08-686 98 80

Helsingfors
Växel +358 9 35 426 700

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7
Baltzarsgatan 6

Antikskolan

» Läs mer