Fat Kina Qianlong

432564

FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av trädgårdsklippa med fasan i underglasyrblått, längd ca 29 cm

Dekoren troligen ej komplett målad, nagg, tillverkningsskador

Orientaliskt, Porslin

Monter 2

Fat Kina Qianlong

Budhistorik (17 bud)
3000488
1 800
3000447
1 700
3000261
1 600
2999543
3000260
1 400

Slutpris SEK:
1 800
176 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.